Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
|
| Draw Dec 2 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Krysta Burns Sudbury, NONT |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 7 | |||
| Hailey Armstrong Ottawa, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.30 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
| Games: | 21 |
| Record: | 13W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.53 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
| Games: | 41 |
| Record: | 21W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Quinn Walsh (Oct 6, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 6th End vs. Marie Christianson (Dec 3, 2023)
> 3 in 3rd End vs. Shelley Hardy (Oct 8, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Lauren Mann (Oct 7, 2023)
> 3 in 3rd End vs. Quinn Walsh (Oct 6, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Abby Deschene (Jan 25, 2024)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 5th End vs. Laura Johnston (Jan 27, 2024)
> 2 in 2nd End vs. Kerry Galusha (Dec 2, 2023)
> 2 in 1st End vs. Sarah Bailey (Dec 1, 2023)
> 2 in 4th End vs. Tori Zemmelink (Nov 25, 2023)
> 2 in 5th End vs. Hailey Armstrong (Nov 24, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Jessica Daigle (Oct 8, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 1st End vs. Krista Scharf (Oct 29, 2023)
> 4 in 1st End vs. Jessica Daigle (Oct 8, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Stacie Curtis (Oct 7, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 3rd End vs. Sayaka Yoshimura (Sep 8, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















