DEKALB Superspiel
Curling Scores
DEKALB Superspiel
Dec 1 - 4, 2023
|
| Draw Dec 2 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Katy Lukowich Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
| Kim Rhyme Minneapolis, MN |
1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Katy Lukowich
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Kim Rhyme
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.93 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Katy Lukowich
| Games: | 20 |
| Record: | 4W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.60 |
| PA/G: | 8.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kim Rhyme
| Games: | 35 |
| Record: | 16W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 7.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Katy Lukowich
Kim Rhyme
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















