Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
|
| Draw Dec 2 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaitlyn Lawes Winnipeg , MB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||
| Ikue Kitazawa Nagano, JPN |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 7 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
| Games: | 70 |
| Record: | 39W - 31L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
| Games: | 56 |
| Record: | 38W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 5L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 5.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Christina Black (Nov 10, 2023)
> 4 in 6th End vs. Corrie Huerlimann (Oct 13, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Abby Marks (Sep 27, 2023)
> 4 in 4th End vs. Sarah Fenson (Sep 10, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Abby Marks (Sep 27, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Sarah Fenson (Sep 10, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Marianne Roervik (Oct 20, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Selena Sturmay (Nov 18, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Laurie St-Georges (Oct 28, 2023)
> 4 in 7th End vs. Stephanie Senneker (Oct 28, 2023)
> 4 in 1st End vs. Kelsey Boyd (Oct 26, 2023)
> 4 in 7th End vs. Kimberly Dennis (Sep 29, 2023)
> 4 in 6th End vs. Jessie Hunkin (Sep 25, 2023)
> 4 in 6th End vs. Miyu Ueno (Sep 22, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Corrie Huerlimann (Oct 18, 2023)
> 4 in 5th End vs. Mayu Minami (Aug 26, 2023)
> 4 in 7th End vs. Suhyeon Kim (Aug 3, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 1st End vs. Honoka Sasaki (Dec 1, 2023)
> 3 in 1st End vs. Jennifer Jones (Dec 1, 2023)
> 3 in 5th End vs. Eunjung Kim (Nov 30, 2023)
> 3 in 1st End vs. Eunjung Kim (Nov 30, 2023)
> 3 in 1st End vs. Hailey Armstrong (Oct 29, 2023)
> 3 in 5th End vs. Laurie St-Georges (Oct 28, 2023)
> 3 in 5th End vs. Hailey Armstrong (Oct 28, 2023)
> 3 in 5th End vs. Lauren Mann (Oct 26, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Jolene Campbell (Oct 21, 2023)
> 3 in 5th End vs. Isabella Wrana (Oct 12, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Momoha Tabata (Sep 30, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Satsuki Fujisawa (Aug 26, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 5th End vs. Hailey Armstrong (Oct 29, 2023)
> 2 in 6th End vs. Eunjung Kim (Oct 27, 2023)
> 2 in 3rd End vs. Eunjung Kim (Oct 27, 2023)
> 2 in 7th End vs. Shelley Hardy (Oct 12, 2023)
> 2 in 6th End vs. Shelley Hardy (Oct 12, 2023)
> 2 in 6th End vs. Isabella Wrana (Oct 12, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Sarah Bailey (Oct 6, 2023)
> 2 in 4th End vs. Jessie Hunkin (Sep 25, 2023)
> 2 in 5th End vs. Suhyeon Kim (Aug 3, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















