Challenge de Curling Desjardins
Curling Scores
Challenge de Curling Desjardins
Nov 23 - 26, 2023
|
| Draw Nov 23 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Robert Desjardins Saguenay, QC |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 | 1 | 11 | |||
| Zackary Wise Montreal , QC |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Robert Desjardins
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 7.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Zackary Wise
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 12.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Robert Desjardins
| Games: | 41 |
| Record: | 24W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Zackary Wise
| Games: | 36 |
| Record: | 16W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 7.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Robert Desjardins
Zackary Wise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















