WCT Mixed Doubles Cup Geising
Curling Scores
WCT Mixed Doubles Cup Geising
Oct 27 - 29, 2023
|
| Draw Oct 28 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hajduk/Horacek Bratislava, SVK |
0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | X | 12 | |||
| Kadner/Fischer Geising, GER |
3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hajduk/Horacek
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Kadner/Fischer
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 15.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Hajduk/Horacek
| Games: | 12 |
| Record: | 4W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.68 |
| PA/G: | 9.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Hajduk/Horacek
Kadner/Fischer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











