Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Nov 18 - 25, 2023
|
| Draw Nov 20 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Lithuania Paulauskaite, V |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | |||
| Poland Lipinska, A |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lithuania
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Poland
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.48 |
| PA/G: | 4.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Lithuania
| Games: | 16 |
| Record: | 8W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Poland
| Games: | 18 |
| Record: | 13W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.12 |
| PA/G: | 5.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Lithuania
Poland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














