Scottish Curling Junior Championships
Curling Scores
Scottish Curling Junior Championships
Nov 10 - 15, 2023
|
| Draw Nov 12 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Cara Thomson Perth, SCO |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||||
| Robyn Munro Stranraer, SCO |
![]() |
4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | X | 9 | |||||
Event Statistics
Cara Thomson
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Robyn Munro
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 12.79 |
| PA/G: | 4.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Season Statistics
Cara Thomson
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Robyn Munro
| Games: | 64 |
| Record: | 31W - 33L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Cara Thomson
Robyn Munro
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












