Ladies Alberta Open
Curling Scores
Ladies Alberta Open
Nov 10 - 12, 2023
|
| Draw Nov 12 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Abby Marks Edmonton, AB |
![]() |
0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 7 | ||
| Morgan Muise Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Abby Marks
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.57 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Morgan Muise
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Abby Marks
| Games: | 69 |
| Record: | 41W - 28L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 8.03 |
| PA/G: | 6.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Morgan Muise
| Games: | 21 |
| Record: | 9W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.48 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Abby Marks
Morgan Muise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















