Pan-Continental Championships -- B-Division
Curling Scores
Pan-Continental Championships -- B-Division
Oct 29 - Nov 4, 2023
|
| Draw Nov 4 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| China Ma, X |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 | ||
| Philippines Pfister, M |
0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
China
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.48 |
| PA/G: | 3.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.78 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Philippines
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.33 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
China
Philippines
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















