Mixed Doubles Gstaad
Curling Scores
Mixed Doubles Gstaad
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Nov 5 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Schwaller/Schwaller Bern, SUI |
![]() |
2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | ||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Schwaller/Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.22 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Perret/Rios
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Perret/Rios
| Games: | 48 |
| Record: | 27W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 9.25 |
| PA/G: | 7.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Schwaller/Schwaller
Perret/Rios
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















