Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Oct 26 - 29, 2023
|
| Draw Oct 28 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lyne Caron Val d'Or, QC |
0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Zackary Wise Montreal , QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lyne Caron
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 15.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Zackary Wise
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 4.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Zackary Wise
| Games: | 36 |
| Record: | 16W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 7.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Lyne Caron
Zackary Wise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














