Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Oct 19 - 22, 2023
|
| Draw Oct 22 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tanya Hilliard Halifax, NS |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Melodie Forsythe Fredericton, NB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tanya Hilliard
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Melodie Forsythe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.28 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Tanya Hilliard
| Games: | 27 |
| Record: | 14W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Tanya Hilliard
Melodie Forsythe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















