Lacombe U18 Women
Curling Scores
Lacombe U18 Women
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 22 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Julia Kennedy Edmonton, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
| Emma Deschiffart Lacombe, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Julia Kennedy
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 5.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Emma Deschiffart
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 4.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Julia Kennedy
Emma Deschiffart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















