Stu Sells Tankard
Curling Scores
Stu Sells Tankard
Oct 6 - 9, 2023
|
| Draw Oct 5 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaitlin Jewer Peterborough, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
| Courtney Auld Thornhill, ON |
0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | X | 6 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaitlin Jewer
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.21 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Courtney Auld
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.07 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Kaitlin Jewer
| Games: | 23 |
| Record: | 7W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.90 |
| PA/G: | 8.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Courtney Auld
| Games: | 21 |
| Record: | 10W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Kaitlin Jewer
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Quinn Walsh (Sep 8, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 4th End vs. Emilie Metcalfe (Sep 15, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Susan Froud (Sep 16, 2023)
> 4 in 4th End vs. Rebecca Morrison (Sep 16, 2023)
> 4 in 1st End vs. Tabitha Peterson (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Courtney Auld (Oct 5, 2023)
> 3 in 3rd End vs. Tabitha Peterson (Sep 9, 2023)
Courtney Auld
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















