Mixed Doubles Super Series - Sherwood Park
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Sherwood Park
Oct 5 - 8, 2023
|
| Draw Oct 6 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Walker/Muyres Edmonton, AB |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | |||
| Lim/Lee , KOR |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Walker/Muyres
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Lim/Lee
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Walker/Muyres
| Games: | 52 |
| Record: | 37W - 15L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.54 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Lim/Lee
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Walker/Muyres
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Marie Kaldvee (Oct 6, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Anna Munroe (Nov 26, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Tori Koana (Oct 29, 2023)
> 4 in 5th End vs. Jiyoon Kim (Oct 28, 2023)
> 4 in 6th End vs. Jaelyn Cotter (Oct 15, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Shawna Jensen (Oct 14, 2023)
> 3 in 1st End vs. Shawna Jensen (Oct 14, 2023)
Lim/Lee
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














