PointsBet Invitational
Curling Scores
PointsBet Invitational
|
| Draw Sep 27 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Ryan Wiebe Winnipeg, MB |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 55 |
| Record: | 33W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Ryan Wiebe (Sep 27, 2023)
> 2 in 4th End vs. Brad Gushue (Sep 22, 2023)
> 2 in 4th End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Sep 20, 2023)
> 2 in 5th End vs. Owen Purcell (Aug 27, 2023)
> 2 in 5th End vs. Sam Steep (Aug 24, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















