Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Curling Scores
Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Sep 22 - 24, 2023
|
| Draw Sep 23 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Woo/Wenzek New Westminster, BC |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | 9 | |||
| Jackson-Baier/de Jong Victoria, BC |
![]() |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Woo/Wenzek
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.10 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Jackson-Baier/de Jong
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Woo/Wenzek
| Games: | 17 |
| Record: | 9W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.17 |
| PA/G: | 9.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Jackson-Baier/de Jong
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.71 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Woo/Wenzek
Jackson-Baier/de Jong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















