ATB Okotoks Classic
Curling Scores
ATB Okotoks Classic
|
| Draw Sep 22 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Benny Kapp Fuessen, GER |
![]() |
3 | 0 | 2 | 2 | X | 7 | |||||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 10.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
| Games: | 63 |
| Record: | 36W - 27L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 90 |
| Record: | 55W - 35L |
| Extra Ends: | 4W - 2L |
| One-Point Games: | 6W - 5L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Andreas Harstad (Aug 26, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 1 in 4th End vs. Aaron Sluchinski (Sep 18, 2023)
> 1 in 7th End vs. Wouter Gosgens (Sep 18, 2023)
> 1 in 5th End vs. Wouter Gosgens (Sep 15, 2023)
> 1 in 4th End vs. Wouter Gosgens (Sep 15, 2023)
> 1 in 1st End vs. Wouter Gosgens (Sep 15, 2023)
> 1 in 5th End vs. Andreas Harstad (Aug 26, 2023)
> 1 in 7th End vs. Yves Stocker (Aug 19, 2023)
> 1 in 3rd End vs. Jan Iseli (Aug 17, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Aaron Sluchinski (Sep 18, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 3rd End vs. Ross Whyte (Aug 18, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















