AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 20 - 24, 2023
|
| Draw Sep 21 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Felix Asselin Montreal, QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 7 | |||
| Robert Desjardins Saguenay, QC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Felix Asselin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Robert Desjardins
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 10.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Felix Asselin
| Games: | 36 |
| Record: | 28W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Robert Desjardins
| Games: | 41 |
| Record: | 24W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Felix Asselin
Robert Desjardins
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















