KW Fall Classic
Curling Scores
KW Fall Classic
|
| Draw Sep 15 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kibo Mulima Kitchener/Waterloo, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Scott Dunnam Philadelphia, PA |
3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
| Games: | 32 |
| Record: | 19W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
| Games: | 54 |
| Record: | 27W - 27L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 1st End vs. Greg Delich (Nov 17, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 1st End vs. Benjamin Levy (Oct 14, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Sam Mooibroek (Jan 13, 2024)
> 5 in 1st End vs. Rich Ruohonen (Sep 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Rich Ruohonen (Jan 12, 2024)
> 3 in 2nd End vs. Rich Ruohonen (Jan 12, 2024)
> 3 in 6th End vs. Tanner Horgan (Nov 18, 2023)
> 3 in 1st End vs. Mark Kean (Oct 28, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Marco Hoesli (Oct 5, 2023)
> 3 in 4th End vs. Danny Casper (Sep 23, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















