New Zealand Junior National Championships
Curling Scores
New Zealand Junior National Championships
Aug 25 - 27, 2023
|
| Draw Aug 24 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Darcy Nevill Naseby, NZL |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | X | 8 | ||
| William Becker Naseby, NZL |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darcy Nevill
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.75 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
William Becker
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.50 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darcy Nevill
William Becker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












