Oslo Cup
Curling Scores
Oslo Cup
Aug 31 - Sep 3, 2023
|
| Draw Sep 1 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Moa Dryburgh Stockholm, SWE |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 | ||
| Robyn Munro Stirling, GBR |
2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Moa Dryburgh
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Robyn Munro
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Moa Dryburgh
| Games: | 48 |
| Record: | 29W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Robyn Munro
| Games: | 64 |
| Record: | 31W - 33L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Moa Dryburgh
Robyn Munro
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















