KIOTI Tractor Champions Cup
Curling Scores
KIOTI Tractor Champions Cup
|
| Draw May 6 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Dunstone Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | X | 8 | |||
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.27 |
| PA/G: | 5.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
| Games: | 92 |
| Record: | 69W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 2L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 5.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 77 |
| Record: | 60W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 8.93 |
| PA/G: | 5.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 5th End vs. Michael Brunner (Oct 19, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Tanner Horgan (Sep 16, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Greg Smith (Sep 21, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 4th End vs. Reid Carruthers (Oct 21, 2022)
> 3 in 3rd End vs. Karsten Sturmay (Sep 15, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 5th End vs. Bruce Mouat (Oct 20, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Bruce Mouat (Oct 21, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Korey Dropkin (Oct 8, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 2nd End vs. Michael Brunner (Oct 8, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 4th End vs. Reid Carruthers (Sep 24, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















