Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
Mixed Doubles Prague Trophy
Mar 31 - Apr 2, 2023
|
| Draw Mar 31 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Vasakova/Bodlak Jr. Prague, CZE |
2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | |||
| Augustin/Mavec Vienna, AUT |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vasakova/Bodlak Jr.
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 11.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Augustin/Mavec
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.72 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vasakova/Bodlak Jr.
Augustin/Mavec
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












