Quebec Mixed Doubles
Curling Scores
Quebec Mixed Doubles
Jan 19 - 22, 2023
|
| Draw Jan 19 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Boyd/Wise Montreal, QC |
![]() |
1 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 9 | ||
| Paquet/Thibeault Tracy, QC |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Boyd/Wise
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.70 |
Paquet/Thibeault
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.92 |
| PA/G: | 15.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Boyd/Wise
| Games: | 38 |
| Record: | 20W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 7.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Paquet/Thibeault
| Games: | 50 |
| Record: | 27W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Scoring Records - Season
Boyd/Wise
Paquet/Thibeault
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













