International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 26 - 29, 2023
|
| Draw Jan 27 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Beth Farmer Stirling, SCO |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Nora Wuest Wallisellen, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Beth Farmer
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.75 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Nora Wuest
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Beth Farmer
| Games: | 50 |
| Record: | 13W - 37L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Nora Wuest
| Games: | 46 |
| Record: | 27W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Beth Farmer
Nora Wuest
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















