New Brunswick Scotties
Curling Scores
New Brunswick Scotties
Jan 19 - 22, 2023
|
| Draw Jan 21 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Abby Burgess Oromocto, NB |
![]() |
2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 9 | ||
| Shaelyn Park Moncton, NB |
0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
Event Statistics
Abby Burgess
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Shaelyn Park
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 8.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Abby Burgess
Shaelyn Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













