St. Thomas Mixed Doubles Classic
Curling Scores
St. Thomas Mixed Doubles Classic
Dec 16 - 18, 2022
|
| Draw Dec 16 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Artichuk/Mitchell Whitby, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Titkai/Fenech Toronto, ON |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Artichuk/Mitchell
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Titkai/Fenech
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 9.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Artichuk/Mitchell
| Games: | 49 |
| Record: | 44W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.14 |
| PA/G: | 6.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Titkai/Fenech
| Games: | 23 |
| Record: | 10W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Artichuk/Mitchell
Titkai/Fenech
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













