Everest Canadian Senior Women's Curling Championship
Curling Scores
Everest Canadian Senior Women's Curling Championship
Dec 4 - 10, 2022
|
| Draw Dec 6 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Saskatchewan Anderson, S |
![]() |
3 | 0 | 5 | 0 | 3 | 3 | X | 14 | |||
| Northern Ontario Larocque, T |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Saskatchewan
| Games: | 12 |
| Record: | 9W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.11 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Northern Ontario
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 9.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Saskatchewan
Northern Ontario
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














