Everest Canadian Senior Men's Curling Championship
Curling Scores
Everest Canadian Senior Men's Curling Championship
Dec 4 - 10, 2022
|
| Draw Dec 4 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Saskatchewan Bryden, R |
0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 3 | X | 10 | ||||
| Prince Edward Island Gorveatt, P |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Saskatchewan
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.86 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Prince Edward Island
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Saskatchewan
Prince Edward Island
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















