Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Dec 2 - 5, 2022
|
| Draw Dec 2 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Landan Rooney Whitby, ON |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
| Greg Smith St. John's, NL |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Landan Rooney
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Greg Smith
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 10.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Landan Rooney
| Games: | 58 |
| Record: | 27W - 31L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.08 |
| PA/G: | 7.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Greg Smith
| Games: | 41 |
| Record: | 20W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 8.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Landan Rooney
Greg Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















