Everest Canadian Curling Club Championships
Curling Scores
Everest Canadian Curling Club Championships
Nov 21 - 26, 2022
|
| Draw Nov 26 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| New Brunswick Park, S |
![]() |
2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
| Ontario Cadorin, C |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
Event Statistics
New Brunswick
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.07 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Ontario
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
New Brunswick
Ontario
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















