Capital Curling Classic
Curling Scores
Capital Curling Classic
Oct 7 - 10, 2022
|
| Draw Oct 7 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Mac Calwell Ottawa, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | |||
| Colton Daly Georgetown, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mac Calwell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.64 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Colton Daly
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Mac Calwell
| Games: | 60 |
| Record: | 35W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Colton Daly
| Games: | 18 |
| Record: | 5W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 9.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Mac Calwell
Colton Daly
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















