Aly Jenkins Memorial - Mixed Doubles Super Series
Curling Scores
Aly Jenkins Memorial - Mixed Doubles Super Series
Nov 3 - 6, 2022
|
| Draw Nov 4 - 11:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sauder/Wills Edmonton, AB |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | 7 | |||
| Gamble/Gamble Regina, SK |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sauder/Wills
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 9.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Gamble/Gamble
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.60 |
| PA/G: | 13.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Sauder/Wills
| Games: | 48 |
| Record: | 35W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.94 |
| PA/G: | 6.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Scoring Records - Season
Sauder/Wills
Gamble/Gamble
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















