Pan-Continental Championships -- B-Division
Curling Scores
Pan-Continental Championships -- B-Division
Oct 31 - Nov 6, 2022
|
| Draw Nov 5 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Chinese Taipei Lin, H |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 8 | ||
| Mexico Camarena, A |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chinese Taipei
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.51 |
| PA/G: | 4.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Mexico
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.02 |
| PA/G: | 5.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Chinese Taipei
Mexico
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













