Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Agnico Eagle
Oct 27 - 30, 2022
|
| Draw Oct 27 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mario Lafreniere val-d'Or, QC |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Patrick Bedard val-d'Or, QC |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mario Lafreniere
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Patrick Bedard
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mario Lafreniere
Patrick Bedard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













