Curling Stadium Alberta Curling Series #3
Curling Scores
Curling Stadium Alberta Curling Series #3
Oct 21 - 23, 2022
|
| Draw Oct 22 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yeong Seok Jeong Gangwo, KOR |
2 | 3 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | |||||
| Ryan Parent Calgary, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
Event Statistics
Yeong Seok Jeong
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 3.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Ryan Parent
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Yeong Seok Jeong
| Games: | 32 |
| Record: | 21W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 6.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Yeong Seok Jeong
Ryan Parent
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















