HearingLife Tour Challenge Tier 1
Curling Scores
HearingLife Tour Challenge Tier 1
|
| Draw Oct 22 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Matt Dunstone Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.63 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
| Games: | 72 |
| Record: | 50W - 22L |
| Extra Ends: | 4W - 1L |
| One-Point Games: | 9W - 2L |
| PF/G: | 7.91 |
| PA/G: | 6.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 92 |
| Record: | 69W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 2L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 5.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Steve Laycock (Oct 29, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 5th End vs. Yusuke Morozumi (Nov 18, 2022)
> 4 in 5th End vs. Aaron Sluchinski (Oct 29, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Joel Retornaz (Dec 9, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Joel Retornaz (Oct 21, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 5th End vs. Michael Brunner (Oct 19, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Tanner Horgan (Sep 16, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Greg Smith (Sep 21, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 4th End vs. Reid Carruthers (Oct 21, 2022)
> 3 in 3rd End vs. Karsten Sturmay (Sep 15, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 5th End vs. Bruce Mouat (Oct 20, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















