Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Oct 13 - 16, 2022
|
| Draw Oct 15 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bradshaw/Kizlyk Arvada, CO |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 | 11 | ||
| Moores/Wheeler Golden, CO |
0 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bradshaw/Kizlyk
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 11.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Moores/Wheeler
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Bradshaw/Kizlyk
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.19 |
| PA/G: | 11.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Moores/Wheeler
| Games: | 32 |
| Record: | 17W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 7.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Scoring Records - Season
Bradshaw/Kizlyk
Moores/Wheeler
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















