Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Oct 13 - 16, 2022
|
| Draw Oct 14 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rohrbacher/Scebbi Cleveland, OH |
0 | 5 | 1 | 1 | 1 | X | 8 | |||||
| Farwell/Taylor Golden, CO |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rohrbacher/Scebbi
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 9.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Farwell/Taylor
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.50 |
| PA/G: | 15.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.79 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Rohrbacher/Scebbi
| Games: | 54 |
| Record: | 14W - 40L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.06 |
| PA/G: | 11.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Farwell/Taylor
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.50 |
| PA/G: | 15.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.79 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Rohrbacher/Scebbi
Farwell/Taylor
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












