Boost National
Curling Scores
Boost National
Oct 4 - 9, 2022
|
| Draw Oct 8 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
![]() |
3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 9 | ||
| Michael Brunner Bern, SUI |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 6 | |||
Event Statistics
Brad Gushue
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.62 |
| PA/G: | 5.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Michael Brunner
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Brad Gushue
| Games: | 77 |
| Record: | 60W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 8.93 |
| PA/G: | 5.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Michael Brunner
| Games: | 78 |
| Record: | 35W - 43L |
| Extra Ends: | 1W - 3L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 6.85 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Brad Gushue
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Bruce Mouat (Oct 21, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Korey Dropkin (Oct 8, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 2nd End vs. Michael Brunner (Oct 8, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 4th End vs. Reid Carruthers (Sep 24, 2022)
Michael Brunner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















