Boost National
Curling Scores
Boost National
|
| Draw Oct 4 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brendan Bottcher Calgary, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Mike McEwen Toronto, ON |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 9.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
| Games: | 70 |
| Record: | 52W - 18L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 8W - 2L |
| PF/G: | 7.77 |
| PA/G: | 5.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 60 |
| Record: | 35W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Reid Carruthers (Jan 10, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 1st End vs. Paul Cseke (Sep 16, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Yannick Schwaller (Oct 19, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 8th End vs. Niklas Edin (Oct 21, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Glenn Howard (Oct 6, 2022)
> 4 in 5th End vs. Colton Flasch (Oct 5, 2022)
> 4 in 4th End vs. Riley Fenson (Sep 10, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Chris Cogswell (Sep 23, 2022)
> 3 in 7th End vs. Kody Hartung (Sep 1, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Karsten Sturmay (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 5th End vs. Yannick Schwaller (Sep 5, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















