CURVE US Open of Curling - Championships
Curling Scores
CURVE US Open of Curling - Championships
Sep 23 - 25, 2022
|
| Draw Sep 25 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Delaney Strouse Minneapolis , MN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 | ||
| Seungyoun Ha Chuncheon, KOR |
1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | |||
Event Statistics
Delaney Strouse
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.53 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Seungyoun Ha
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.73 |
| PA/G: | 5.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Delaney Strouse
| Games: | 66 |
| Record: | 46W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.32 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Seungyoun Ha
| Games: | 90 |
| Record: | 57W - 33L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 6W - 4L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Delaney Strouse
Seungyoun Ha
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















