AMCC MJCT Spiel
Curling Scores
AMCC MJCT Spiel
Sep 23 - 25, 2022
|
| Draw Sep 25 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
![]() |
3 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||||
| Jace Freeman Virden, MB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jordon McDonald
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.00 |
| PA/G: | 3.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.73 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Jace Freeman
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.68 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jordon McDonald
Jace Freeman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















