GOLDLINE Boucherville Mixed Doubles
Curling Scores
GOLDLINE Boucherville Mixed Doubles
Sep 9 - 11, 2022
|
| Draw Sep 10 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Laplante/Gibeau Outaouais, QC |
1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | |||
| Fellmann/Kovalchuk Montreal, QC |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Laplante/Gibeau
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.07 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Fellmann/Kovalchuk
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.24 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Laplante/Gibeau
| Games: | 27 |
| Record: | 16W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Fellmann/Kovalchuk
| Games: | 22 |
| Record: | 11W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 9.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Laplante/Gibeau
Fellmann/Kovalchuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













