Summer Series
Curling Scores
Summer Series
Aug 26 - 29, 2022
|
| Draw Aug 27 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jolianne Fortin Saguenay, QC |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | ||
| Lauren Cheal Lennoxville, QC |
0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jolianne Fortin
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.39 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Lauren Cheal
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jolianne Fortin
Lauren Cheal
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












