World Junior Curling Championships
Curling Scores
World Junior Curling Championships
May 15 - 22, 2022
|
| Draw May 17 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Canada Ladouceur, I |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | ||
| Norway Mesloe, E |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | X | 11 | |||
Event Statistics
Canada
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 8.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Norway
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Canada
| Games: | 34 |
| Record: | 25W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Norway
| Games: | 15 |
| Record: | 11W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.42 |
| PA/G: | 6.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Canada
Norway
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














