Canadian U18 Junior Womens Championship
Curling Scores
Canadian U18 Junior Womens Championship
May 1 - 8, 2022
|
| Draw May 4 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| NS (Callaghan) Halifax, NS |
![]() |
1 | 0 | 4 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 8 | ||
| ON (Acres) Ottawa, ON |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
NS (Callaghan)
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 6.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
ON (Acres)
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
NS (Callaghan)
ON (Acres)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












