USA Curling Junior Womens National Championship
Curling Scores
USA Curling Junior Womens National Championship
Apr 23 - 30, 2022
|
| Draw Apr 27 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Addison Neill Natick, MA |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 6 | |||
| Andie McDonald Tempe, AZ |
0 | 1 | 4 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | X | 14 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Addison Neill
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Andie McDonald
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.71 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Addison Neill
| Games: | 16 |
| Record: | 10W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Andie McDonald
| Games: | 17 |
| Record: | 11W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.58 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Addison Neill
Andie McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














