Canadian Stick Curling Championship - Open
Curling Scores
Canadian Stick Curling Championship - Open
Apr 22 - 24, 2022
|
| Draw Apr 24 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Spiring/Spiring Pembina, MB |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Sears/Heinrichs Armstrong, BC |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Spiring/Spiring
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Sears/Heinrichs
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 5.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Spiring/Spiring
Sears/Heinrichs
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












